Namioty ekspedycyjne

Lekki, trójpałąkowy namiot ekspedycyjny i trekkingowy. Przeznaczony dla 2-3 osób.
Cena 2 100 zł
Dobra propozycja zarówno na turystyczne wyjazdy jak i ambitne górskie wyprawy.
Cena 1 900 zł
Wersja namiotu Arco uzbrojonego w fartuchy przeciwśnieżne.
Cena 1 740 zł
Wygodny namiot do zastosowań trekkingowych i ekspedycyjnych.
Cena 1 560 zł
Wersja namiotu Baltoro z doszytymi fartuchami przeciwśnieżnymi.
Cena 1 540 zł
Dobra propozycja zarówno na turystyczne wyjazdy jak i ambitne górskie wyprawy.
Cena 1 370 zł
Namiot bazowy - sprawdzony podczas wielu wypraw.
Cena 1 630 zł
Ekspedycyjna "dwójka" o aerodynamicznym kształcie.
Cena 1 640 zł
Klasyka namiotu ekspedycyjnego.
Cena 1 420 zł
Wygodny namiot do zastosowań trekkingowych i ekspedycyjnych
Cena 1 790 zł
Namiot dla osób poszukujących bardzo przestronnej, dużej „dwójki” do celów ekspedycyjnych i trekkingowych.
Cena 1 820 zł

Namioty wyprawowe Marabut

Testowane w najcięższych warunkach namioty wyprawowe Marabut sprawdzą się podczas najbardziej wymagających wypraw. Mogą być przydatne ambitnym amatorom ekspedycji trekkingowych, a także uczestnikom profesjonalnych wypraw. Solidne wykonanie i dbałość o szczegóły wykończenia sprawiają, że namioty zapewnią komfort i bezpieczeństwo na szlaku oraz w górach. W sporym asortymencie znajdują się namioty o różnym przeznaczeniu, które zaspokoją najbardziej wymagających podróżników.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze namiotu?

Zanim sięgniemy po odpowiedni namiot wyprawowy, powinniśmy orientacyjnie określić warunki pogodowe, jakie czekają nas w podróży. Podczas zimowych wypraw i górskich wspinaczek, z pewnością największym zagrożeniem będzie śnieg. Warto zatem sięgnąć po namioty wyposażone w fartuchy śnieżne, zapobiegające dostawaniu się puchu do wewnątrz namiotu. W wysokich górach występuje silniejsze promieniowanie UV, dlatego ważny jest dobór tkaniny, która ma zwiększoną odporność na ten czynnik atmosferyczny.

W przypadku wypraw w miejsca, gdzie największym zagrożeniem będą intensywne opady deszczu, należy sięgnąć po namioty szczególnie zabezpieczone przed wilgocią. Wodoodporna tkanina podwójnie pokryta silikonem stanowi skuteczną osłonę przed silnymi opadami deszczu. Szwy zabezpieczane są dodatkowo, dzięki czemu powierzchnia nie ma słabszych miejsc.

Osłona przed wiatrem będzie potrzebna zwłaszcza na otwartych przestrzeniach. Jeśli przewidujemy odpoczynki w takich strefach, warto postawić na namioty ekspedycyjne o specjalnej płaskiej konstrukcji. Namiot stawia minimalny opór podmuchom wiatru, dzięki czemu nie zostanie uszkodzony nawet przez silny powiew. Dodatkowo można zdecydować się na namioty z przedsionkiem, w ktorym można przygotowywać posiłki albo magazynować ekwipunek. W przypadku warunków ekspedycyjnych namiot 3 osobowy da schronienie nawet czterem osobom.


Ile osób w namiocie wyprawowym?

Ilość osób w namiocie najczęściej determinowana jest przez jego wielkość. Namioty wyprawowe Marabut mają nieco mniejsze wymiary od namiotów biwakowych, jednak są dosyć obszerne i wewnątrz można komfortowo spędzić noc. Dzięki tej przestrzeni, w razie potrzeby namiot 2 osobowy jest w stanie pomieścić 3 osoby. Jeśli potrzebny będzie namiot bazowy do nocowania i przechowywania sprzętu, warto postawić na większy namiot 4 osobowy o przestronnej konstrukcji. Warto zwrócić uwagę na odpowiednią ilość otworów wentylacyjnych i dwa niezależne wejścia, które umożliwią wygodne użytkowanie namiotu.


Dodatkowy asortyment

Każdy namiot ekspedycyjny Marabut objęty jest trzyletnią gwarancją i serwisem pogwarancyjnym. Umożliwi to usunięcie wszelkich usterek po powrocie z wyprawy. W naszym asortymencie można znaleźć także dodatkowe akcesoria, które przywrócą sprawność namiotu podczas ekspedycji. Należą do nich tulejki reparacyjne, służące do wzmacniania złamanych elementów konstrukcji, a także gotowe zestawy naprawcze.



POBIERZ KATALOG